Schody dywanowe

Schody dywanowe w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem inwestorów wykańczających swoje domy i mieszkania. Charakterystyczną ich cechą jest konstrukcja.

Schody samonośne

Czym różnią się schody dywanowe od tradycyjnych schodów?

Charakterystyczną cechą jest konstrukcja. Dywanowe schody posiadają jedynie stopnie i podstopnie które są ze sobą trwale połączone i to one pełnią rolę konstrukcyjną. Brak belek policzkowych do których mocowane są stopnie to nie jedyna cecha, ze względu na sposób przenoszenia obciążeń, stopnie oraz podstopnie wykonane są z drewna tej samej grubości, odpowiednio dopasowanej do obciążeń.

Schody dywanowe na konstrukcji metalowej

Schody dywanowe ze względu na swój własny ciężar wymagają zakotwienia w ścianach aby zachowały stabilność. Dlatego też klasyczne schody dywanowe muszą mieć swój bieg wzdłuż ścian.

Kiedy jednak nie ma takiej możliwości (np. ze względu na materiał z którego wykonane są ściany), albo chcemy by schody były wolnostojące, warto zastanowić się nad zastąpieniem ich schodami dywanowymi na konstrukcji metalowej. W takich schodach stopnie i podstopnie zabudowują konstrukcję z profili stalowych (60x40 lub 80x40) ze wszystkich stron, dzięki czemu wyglądają jak klasyczne schody dywanowe (podstopnie i stopnie mają jednakową grubość), ale posiadają zdecydowanie większą nośność i nie wymagają kotwienia do ściany wzdłuż biegu schodów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami, w sprawie wycen oraz pomiarów prosimy o kontakt.

Zobacz realizacje
Schody dywanowe
Schody dywanowe z balustradą szklaną

Balustrady

Aby schody były bezpieczne oferujemy wykonanie i montaż balustrad i poręczy wykonanych zarówno z drewna jak i drewna łączonego z metalowymi elementami (malowanymi proszkowo na dowolny wybrany kolor lub wykonane ze stali nierdzewnej). Kształty metalowych elementów mogą być wykonane na zamówienie wg preferencji klienta. Zobacz balustrady i poręcze w naszej ofercie.